Virtuaaliset Suomenratsut

Suomenhevosten rotunäyttely 15.01.2014

Virtuaaliset Suomenratsut järjestää tämänkertaiset rotunäyttelynsä jälleen ikäryhmäkilpailujen yhteydessä. Näyttelyt pidetään 15.01.2014 ja viimeinen osallistumispäivä on 13.01.2014. Huomioithan että hevosellasi tulee olla kuva josta pystyy rakenteen arvostelemaan.

Osallistuminen

Luokat

Tulokset

BIS-kehä

BIS1 Moon Vesjsiipi
BIS2 Rinsessa I.F.
BIS3 Seljasaaren Härmä
BIS4 Fiktion Onni
BIS5 Toivon Riskaabeli

1. Varsat aikuiskuvilla

LKV1 misery. - Moon Vesjsiipi I-palk.
LKV2 suba - Lamourin Sydänkäpy I-palk.
LKV3 Susanna - Hetken Mustapekka II-palk.
LKV4 Freetu - Fiktion Aukusti II-palk.
LKV5 Milja - Fiktion Melodia II-palk.
6. Milja - Haavelaakson Eevi II-palk.
7. Milja - Fiktion Saaga III-palk.
8. matty - Kärmeniemen Feliz III-palk.
9. Alaera A. - Viehättävän Ilomieli III-palk.
10. Susanna - Hetken Riskitekijä III-palk.
11. Joe - Satulinnan Sanni III-palk.
12. suba - Kultaisen Liigan Säpinä III-palk.
13. Susanna - Hetken Lohtu III-palk.
14. suba - Koston Keijukainen III-palk.
15. mmilja - Fiktion Viljatuuli III-palk.
16. Alaera A. - Ruumen III-palk.

2. Varsat varsakuvilla

LKV1 narri - Yötuulen Jellona II-palk.
2. Joe - Satulinnan Salsa III-palk.

3. Aikuiset orit

LKV1 Kiiskinen - Seljasaaren Härmä I-palk.
LKV2 misery. - Moon Vauhkomieli I-palk.
LKV3 Alyna R. - Sirkkeen Knuut I-palk.
LKV4 villaSukka - HH's Tallaaja I-palk.
LKV5 suba - Kultaisen Liigan Valtteri I-palk.
6. alhippa - Taikakuun Röyhkeä Ryöväri I-palk.
7. misery. - Moon Velhopoika II-palk.
8. misery. - Mörkövaaran Jarvi II-palk.
9. Freetu - Parodian Eemili II-palk.
10. Susiraja - Misääri & alhippa - Taikakuun Rujo Riidankylväjä & Milja - Fiktion Sulho II-palk.
13. Milja - Fiktion Samuel II-palk.
14. Kiiskinen - Tuukkanen II-palk.
15. mmilja - Joogin Eeden II-palk.
16. mmilja - Eri-Vesseli II-palk.
17. Alaera A. - Riihikorven Teremias II-palk.
18. Joe - Rapakkorastas II-palk.
19. Alyna R. - Havulaakson Termiitti II-palk.
20. Milja - Fiktion Voitonriemu II-palk.
21. mmilja - Toivon Ikiliikkuja III-palk.
22. alhippa - Taikakuun Räiskyvä Roikale III-palk.
23. narri - Hallankaipuu III-palk.
24. suba - Nuuttipukki ILO III-palk.
25. Alyna R. - Fiktion Virkku III-palk.
26. Joe - Aavan Sipo III-palk.
27. Jenny - Töpiäinen III-palk.
28. Susiraja - Talviukkonen III-palk.
29. villaSukka - Pantsari  III-palk.
30. Susanna - Kukkurukuu III-palk.
31. suba - Kultaisen Liigan Väinämöinen III-palk.
32. Kiiskinen - Seljasaaren Loimu III-palk.
33. Joe - Satulinnan Unisieppari III-palk.
34. Jenny - Milan Tarinankertoja III-palk.
35. Miia Maria - Moon Kauhukuva III-palk.
36. Alaera A. - Jalomieli TK III-palk.
37. Miivi - Pannukakku III-palk.
38. Susanna - Hetken Virkkunen III-palk.
39. Mistelia - Riiviöiden Möömötti III-palk.
40. Miivi - TFH Lentävä Ruhtinas III-palk.
41. Susanna - Hetken Punainen Viiva III-palk.

4. Veteraaniorit

LKV1 alhippa - Fiktion Onni I-palk.
LKV2 Milja - Retueemeli I-palk.
LKV3 alhippa - Milkan Kanervo I-palk.
LKV4 Soarin - Silinterivintiö KISS II-palk.
LKV5 Joe - Lakean Arpia II-palk.
6. misery. - Moon Salamanteri II-palk.
7. Kiiskinen - Lakean Antipas II-palk.
8. Jenny - Uinuva Tauno II-palk.
9. Susanna - Koistilan Eeli II-palk.
10. Jenny - Iltaruskon Rontti II-palk.
11. Milja - Fiktion Ketku II-palk.
12. alhippa - Kärmeniemen Tomas II-palk.
13. Susanna - Arvolaakson Oodi III-palk.
14. Kiiskinen - Milkan Ehta-Eesakki III-palk.
15. Susanna - Unisielu III-palk.
16. narri - Hiprakan Hopia III-palk.
17. Tahvonautti - Liukkaan kelmi III-palk.
18. Joe - Harharetken Huimaava III-palk.
19. misery. - Ruutuässä W.E.I. III-palk.
20. Joe - Koivukujan Aatu III-palk.
21. Jenny - Kukkiksen Mikitin III-palk.
22. Milja - Fiktion Vilhelmi III-palk.

5. Aikuiset tammat

LKV1 misery. - Rinsessa I.F. I-palk.
LKV2 misery. - Moon Salariina I-palk.
LKV3 Milja - Fiktion Linta I-palk.
LKV4 Joe - Taikakuun Sadetta I-palk.
LKV5 Milja - Fiktion Priima I-palk.
6. Joe - Aavan Nelli I-palk.
7. Milja - Fiktion Peppi I-palk.
8. villaSukka - HH's Unikko II-palk.
9. Kiiskinen - Seljasaaren Romanssi & Alyna R. - Wuorelan Varjokas II-palk.
11. misery. - Hilirimpsis I.F. II-palk.
12. matty - Kärmeniemen Varpunen II-palk.
13. alhippa - Taikakuun Hajamieli II-palk.
14. narri - Rikkouni II-palk.
15. matty - Viehättävän Verihelmi II-palk.
16. Freetu - Parodian Psyykkaaja II-palk.
17. felissa - Sakariina II-palk.
18. matty - Kärmeniemen Alaska II-palk.
19. Kiiskinen - Koistilan Nova II-palk.
20. Alyna R. - Viehättävän Miranda II-palk.
21. Soarin - Moon Silkkii III-palk.
22. Joe - Milkan Suometar III-palk.
23. Alyna R. - Riiviöiden Raina III-palk.
24. Kiiskinen - Koistilan Vinka III-palk.
25. alhippa - Lempivalko III-palk.
26. Jenny - Taavilan Taika-Lilja III-palk.
27. Susiraja - Riiviöiden Ruislintu III-palk.
28. mmilja - Kärmeniemen Viiriäinen III-palk.
29. Susiraja - Harhakuvajainen III-palk.
30. Alaera A. - Fiktion Tuomi III-palk.
31. villaSukka - Ponipalleron Pikku-Lissu III-palk.
32. alhippa - Taikakuun Eloisuus III-palk.
33. mmilja - Riiviöiden Lumoilija III-palk.
34. villaSukka - Arvolaakson Vekariina III-palk.
35. Jenny - Kukkiksen Haltialaulu III-palk.
36. Jenny - Tutin Salaperäinen III-palk.
37. Susanna - Arvolaakson Kuurankukka III-palk.
38. Susanna - Kajon Poutapilvi III-palk.
Mistelia - Valorinteen Pomminpurkija hyl. ori, väärä luokka
Miivi - Onnen Tyttö hyl. ei rakennekuvaa

6. Veteraanitammat

LKV1 Milja - Fiktion Akviliina I-palk.
LKV2 Milja - Fiktion Tuiska I-palk.
LKV3 alhippa - Lakean Lilja I-palk.
LKV4 Milja - Fiktion Elvi II-palk.
LKV5 Susanna - Rajattoman Ruustinna II-palk.
6. alhippa - Viehättävän Ronja II-palk.
7. alhippa - Helmen Hiisu II-palk.
8. Kiiskinen - Seljasaaren Lumina III-palk.
9. misery. - Lamourin Ruusu III-palk.
10. Kiiskinen - Fiktion Myy III-palk.
11. Susanna - Harmaan Papajo III-palk.
12. Jenny - Savimajan Lilian III-palk.
13. Susanna - Hallayön Tango III-palk.
14. Jenny - LG Ellinoora II III-palk.

7. Ruunat

peruttu

8. Kasvattajaluokka

"Ilman kunniamainintaa jääneissä ryhmissä oli sekä hienoja kasvatteja, että vaatimattomampia (kovin keskeneräisiä, lihaksettomia jne). Tälläkin kertaa tasaisuus oli valttia."

LKV1 Juli / Riiviöt KUMA (erinomainen pienhevosryhmä!)
LKV2 Jessika / Aavan Suomenhevoset KUMA
LKV3 misery. / Moondance KUMA
LKV4 Milja / Fiktio KUMA
LKV5 Ram. / Viehättävä KUMA
6. alhippa / Taikakuun Kartano
7. Lissu T. & narri / Susiraja
8. Nanna L. / Koivumäki
9. Alyna R. / Takamiden Suomenhevoset
10. Cannabia / Pirunkorpi
11. matty / Kärmeniemi

HYL.
Susanna / Hetken Suomenhevoset   (sivuilta tuli haittaohjelma varoitus)

matty / Kärmeniemi
o. Kärmeniemen Feliz
t. Kärmeniemen Surusydän
t. Kärmeniemen Varpunen
o. Kärmeniemen Vitjat

Susanna / Hetken Suomenhevoset
o. Hetken Mustapekka
o. Hetken Lohtu
t. Hetken Päivänsäde
t. Hetken Tähtisilmä

Juli / Riiviöt
o. Riiviöiden Mustapekka
o. Riiviöiden Reimari
o. Riiviöiden Kirppu
o. Riiviöiden Vaino

Nanna L. / Koivumäki
o. Koivumäen Hipsu
t. Koivumäen Selja
o. Koivumäen Loimu
t. Koivumäen Kareliina

Alyna R. / Takamiden Suomenhevoset
o. Vellamo OUT
o. Vili-Verneri OUT
t. Ellinoora OUT
t. Takamaiden Unna

Cannabia / Pirunkorpi
t. Pirunkorven Tuulentuiske
t. Pirunkorven Kuura
t. Pirunkorven Iltatähti
t. Pirunkorven Ansa

misery. / Moondance
o. Moon Vauhkomieli
o. Moon Velhopoika
t. Moon Salariina
o. Moon Haamu

Lissu T. & narri / Susiraja
o. Säkkikuvitelma
o. Misääri
o. Rapakkorastas
o. Kokkorikko

Jessika / Aavan Suomenhevoset
o. Aavan Murtuma
t. Aavan Senni
o. Aavan Leevi
o. Aavan Hurrikaani

Milja / Fiktio
o. Fiktion Aslak
o. Fiktion Meriitti
o. Fiktion Loisto
o. Fiktion Sulho

Ram. / Viehättävä
o. Viehättävän Savusumu
o. Harhakuva HUI
o. Tulisalama HUI
o. Tornado HUI

alhippa / Taikakuun Kartano
o. Taikakuun Raamikas Rymyäjä
o. Taikakuun Rujo Riidankylväjä
o. Taikakuun Räiskyvä Roikale
o. Taikakuun Röyhkeä Ryöväri

9. 4-vuotiaiden ikäryhmä

Tutustu osallistujiin paremmin täällä.

LKV1 Toivon Riskaabeli I-palk.
LKV2 Moon Suruton II-palk.
LKV3 Aavan Hurmos II-palk.
LKV4 Viehättävän Helmi II-palk.
LKV5 Fiktion Tähtisade II-palk.
6. Moon Oskariina II-palk.
7. Moon Sulosointu II-palk.
8. Fiktion Mysteeri II-palk.
9. Viehättävän Jalo-Liito II-palk.
10. Toivon Ikiliikkuja III-palk.
11. Fiktion Kepponen III-palk.
12. Tulisalama HUI III-palk.
13. Moon Sankaritar III-palk.
14. Parodian Julius III-palk.
15. Koston Surma III-palk.
16. Mörkövaaran Majuri III-palk.
17. Moon Kaihokatse III-palk.
18. Haloriena ei palk.
19. Koston Riidankylväjä ei palk.
20. Parodian Höveli ei palk.
21. Riihikorven Sosuli ei palk.
22. Jukolan Inkivääri ei palk.

10. 5-vuotiaiden ikäryhmä

Tutustu osallistujiin paremmin täällä.

LKV1 Fiktion Helinä I-palk.
LKV2 Riiviöiden Leonartti I-palk.
LKV3 Moon Alvar I-palk.
LKV4 Joogin Kaksinaama II-palk.
LKV5 Fiktion Kamomilla II-palk.
6. Viehättävän Leonard II-palk.
7. Helmiina HUI III-palk.
8. Viehättävän Vanilja III-palk.
9. Moon Vetteinen III-palk.
10. Puukkojunkkari PM ei palk.

hyl.
Takamaiden Viehätys  (sivuilta tuli haittaohjelma varoitus)
Joogin Malviina (sivuilta tuli haittaohjelma varoitus)