Virtuaaliset Suomenratsut

Suomenhevosten rotunäyttely 15.09.2013

Virtuaaliset Suomenratsut järjestää tämänkertaiset rotunäyttelynsä jälleen ikäryhmäkilpailujen yhteydessä. Näyttelyt pidetään 15.09.2013 ja viimeinen osallistumispäivä on 13.09.2013. Huomioithan että hevosellasi tulee olla kuva josta pystyy rakenteen arvostelemaan.

Osallistuminen

Luokat

Tulokset

0. BIS-kehä

BIS1 Taikakuun Rujo Riidankylväjä & Misääri
BIS3 Jalmari Luned & Hurlumhei
BIS5 Fikton Muru

1. Varsat aikuiskuvilla

LKV1 Susiraja - Misääri I-palk.
LKV2 Sorel - Huvin Neonilla II-palk.
LKV3 Sorel - Huvin Vipotiina II-palk.
LKV4 aksu - AH Kirivelho II-palk.
5. Milja - Fiktion Helinä II-palk.
6. Yogi - Taavilan Routarouva II-palk.
7. Milja - Fiktion Kamomilla III-palk.
8. narri - Hallankaipuu III-palk.
9. mmilja - Kärmeniemen Viiriäinen III-palk.
10. Sorel - Huvin Sissi III-palk.
11. Milja - Fiktion Urhokas III-palk.
12. Susiraja - Riiviöiden Ruislintu III-palk.

2. Varsat varsakuvilla

peruttu

3. Aikuiset orit

LKV1 Chaonna - Hurlumhei I-palk.
LKV2 Yogi - Joogin Taikatalismaani II-palk.
LKV3 Milja - Fiktion Voitonriemu II-palk.
LKV4 alhippa - Fiktion Onni II-palk.
LKV5 aksu - Purnin Primus II-palk.
6. Yogi - Ikuisuuskehrääjä II-palk.
7. Miia Maria - Kajon Mustasurma II-palk.
8. Susiraja - Voiei ILO II-palk.
9. aksu - AH Oskari II-palk.
10. Milja - Fiktion Vieteri II-palk.
11. Miia Maria - Kajon Korpiharakka II-palk.
12. Sorel - Viehättävän Ramsus II-palk.
13. Susi - UK Kahlekuningas II-palk. & Milja - Fiktion Samuel II-palk.
15. Susi - UK Epeli II-palk.
16. mmilja - Eri-Vesseli II-palk.
17. Sorel - Milkan Olki&Korsi II-palk.
18. Miia Maria - Fiktion Kippari III-palk.
19. aksu - AH Harhautus III-palk.
20. Susiraja - Tiilikan Patajätkä III-palk.
21. Susi - Hämypuron Veikari III-palk.
22. Susiraja - Lieto-Vehka III-palk.
23. alhippa - Taikakuun Armas III-palk.
24. Sorel - Huvin Justus III-palk.
25. alhippa - Harharetken Lumilinko III-palk.
26. mmilja - Konniainen III-palk.

4. Veteraaniorit

LKV1 aksu - Jalmari Luned I-palk.
LKV2 Sorel - Lysti-Vinski I-palk.
LKV3 Sorel - Huvin Viljami II-palk.
LKV4 Yogi - Kahlitun Savumerkki II-palk.
LKV5 Milja - Vaapukan Pirunviulu II-palk.
6. alhippa - Haavelaakson Hemminki II-palk.
7. aksu - Kiri-Kalle KIR II-palk.
8. Milja - Fiktion Vilhelmi II-palk.
9. Miia Maria - Huvin Jaajo II-palk.
10. alhippa - Kuunpimennys II-palk.
11. Sorel - Huvin Parooni II-palk.
12. Milja - Fiktion Kuuno III-palk.
13. aksu - Savun Salama III-palk.
14. Susi - Purppuran Kuuveli III-palk.
15. alhippa - Harharetken Risti-Jätkä III-palk.
16. Susi - Armoton Surmaaja UK ei palkintoa

5. Aikuiset tammat

LKV1 aksu - AH Sanelma I-palk.
LKV2 Milja - Fiktion Hani II-palk.
LKV3 Yogi - Joogin Marsipaani II-palk.
LKV4 Milja - Fiktion Peppi II-palk.
LKV5 Yogi - Joogin Taiga II-palk.
6. Sorel - Huvin Melinda II-palk.
7. aksu - AH Loviatar II-palk.
8. Miia Maria - Sirkkeen Anessa II-palk. & narri - Rikkouni II-palk.
10. Sorel - Lakean Iltatähti II-palk.
11. alhippa - Milkan Pulmunen II-palk.
12. Susi - UK Kauhuriina II-palk.
13. aksu - AH Onerva II-palk.
14. Milja - Fiktion Tessa III-palk.
15. Susiraja - Joogin Wiirikehrääjä III-palk.
16. Yogi - Fiktion Rosiitta III-palk.
17. Susi - Suhinan Taivaallinen III-palk.
18. Sorel - Huvin Viettelijätär III-palk.
19. alhippa - Taikakuun Kekri III-palk.
20. Chaonna - Tähtipihan Eudaimonia III-palk.
21. alhippa - Helmen Hiisu III-palk.
22. Susiraja - Hetken Tuonenjoki III-palk.
23. mmilja - Aika Jemma ei palkintoa (nuori)
24. Susi - Tyrskyn Ellinoora ei palkintoa

6. Veteraanitammat

LKV1 Milja - Fiktion Muru I-palk.
LKV2 Milja - Fiktion Tähtitomu II-palk.
LKV3 Sorel - Metsäkartanon Vioola II-palk.
LKV4 Milja - Fiktion Louna II-palk.
LKV5 Susi - Perjantain Laululintu II-palk.
6. aksu - AH Kiritär II-palk.
7. aksu - Lotta-Liisa II-palk.
8. Sorel - Viehättävän Paloma III-palk.
9. alhippa - Milkan Wieno III-palk.
10. alhippa - Rajahovin Mokoma III-palk.
11. Susi - Winka KAT III-palk.
12. alhippa - Amarin Mirha III-palk.
13. Susi - Ristin Almiina ei palkintoa

7. Ruunat

peruttu

8. Kasvattajaluokka

"Kärkikaksikko taas omaa luokkaansa, ilman KUMAa jääneillä epätasaisuutta ryhmässä (osa erittäin laadukkaita ja osa heikompia)."

1. Aavan Suomenhevoset KUMA
2. Fiktio KUMA
3. Huvitus KUMA
4. Taikakuun Kartano
5. Joogin Suomalaiset
6. Aken ravitalli

alhippa / Taikakuun Kartano
o. Taikakuun Oiva
o. Taikakuun Osmo
t. Taikakuun Hajamieli
t. Taikakuun Rakkaus

Sorel / Huvitus
o. Huvin Parooni
o. Huvin Urbaanitarina
t. Huvin Ainokainen
t. Huvin Kyyhkynen

aksu / Aken ravitalli
o. AH Kirivelho
o. AH Poppamies
o. AH Myräkkä
o. AH Tulikiri

Jessika / Aavan Suomenhevoset
o. Aavan Murtuma
t. Aavan Senni
o. Aavan Leevi
o. Aavan Hurrikaani

Milja / Fiktio
o. Fiktion Sulho
t. Fiktion Tuiska
o. Fiktion Meriitti
t. Fiktion Muru

Yogi / Joogin Suomalaiset
t. Joogin Taiga
t. Joogin Marsipaani
o. Joogin Taikatalismaani
o. Joogin Taikatoive

9. 4-vuotiaiden ikäryhmä

Tutustu osallistujiin paremmin täällä.

LKV1 sh-o. Fiktion Vieteri II-palk.
LKV2 sh-o. Taikakuun Osmo II-palk.
LKV3 sh-o. Huvin Ärripurri II-palk.
4. sh-o. Muiston Myrskylintu II-palk.
5. sh-o. Tiilikan Pikkusirkku III-palk.
6. sh-o. Mörkövaaran Majuri III-palk.
7. sh-t. Muiston Kotkansiipi III-palk.
8. sh-t. Taikakuun Lunni ei palkintoa
9. sh-t. Taikakuun Ansa ei palkintoa
10. sh-t. Kukkiksen Elovoima ei palkintoa

10. 5-vuotiaiden ikäryhmä

Tutustu osallistujiin paremmin täällä.

LKV1 sh-o. Taikakuun Rujo Riidankylväjä I-palk.
LKV2 sh-t. Viehättävän Siro-Liito II-palk.
LKV3 sph-t. Fiktion Linta II-palk.
LKV4 sh-t. Muiston Aatamiina II-palk.
5. sph-t. Fiktion Peppi II-palk.
6. sh-o. Taikakuun Rusko II-palk.
7. sh-o. Muiston Korskea II-palk.
8. sph-o. Fiktion Tuisku III-palk.
9. sh-t. Taikakuun Viena III-palk.
10. sh-o. Muiston Hujjari III-palk.
11. sh-t. Kukkiksen Kultaloitsu ei palkintoa
12. sh-t. Kukkiksen Poikatyttö ei palkintoa