Virtuaaliset Suomenratsut
VSR on muuttanut uuteen osoitteeseen!
http://www.lasileija.net/vsr/

Suomenhevosten rotunäyttely 15.06.2013

Virtuaaliset Suomenratsut järjestää tämänkertaiset rotunäyttelynsä jälleen ikäryhmäkilpailujen yhteydessä. Näyttelyt pidetään 15.06.2013 ja viimeinen osallistumispäivä on 13.06.2013. Huomioithan että hevosellasi tulee olla kuva josta pystyy rakenteen arvostelemaan.

Osallistuminen

Luokat

Tulokset

Suuret pahoittelut tuloksien viivästymisestä!

BIS-kehä

BIS1 Nuuttipukki ILO
BIS2 Joogin Taiga
BIS3 Jani-Petteri
BIS4 Fiktion Tähtivälke
BIS5 Puuttuva Palanen

1. Varsat aikuiskuvilla

LKV1 suba - Nuuttipukki ILO I-palk.
LKV2 alhippa - Taikakuun Rujo Riidankylväjä I-palk.
LKV3 Milja - Fiktion Silvia I-palk.
LKV4 matty - Kärmeniemen Vitjat I-palk.
LKV5 Pöpi - Moon Vastavirta I-palk.
6. suba - Kultaisen Liigan Valtteri II-palk.
7. shin - Koistilan Vikke II-palk.
8. Pöpi - Paroni Parma II-palk.
9. Milja - Fiktion Vieteri II-palk.
10. Hanne - Jukolan Pomeranssi II-palk.
11. Jewell - Iki-Rosanna II-palk.
12. Milja - Fiktion Kaiho II-palk.
13. narri - Hiprakan Hopia II-palk.
14. Jewell - Leilein Aprillata II-palk.
15. suba - Kultaisen Liigan Väinämöinen III-palk.
16. Yogi - Koistilan Milviina III-palk.
17. rebely - Viehättävän Tiuku III-palk.
18. Freetu - CV Sydänkäpy III-palk.
19. dex. - Moon Lunatar III-palk.
20. shin - Koistilan Sorja III-palk.
21. Destiny - Kohtalon Ärräriivaaja III-palk.

2. Varsat varsakuvilla

peruttu

3. Aikuiset orit

LKV1 Elisa - Puuttuva Palanen I-palk.
LKV2 matty - Joogin Elämännälkä & Miia Maria - Kajon Korpiharakka I-palk.
LKV4 Jewell - Visari II-palk.
LKV5 Juli - Heinämäen Ruuti II-palk.
6. Jewell - Helmen Aulius II-palk. & Hanne - Kalevan Ujo-Lemminkäinen II-palk.
8. Yogi - Koijjari II-palk. & Miia Maria - Kajon Mustasurma II-palk.
10. Riitsu - Moon Armas II-palk.
11. Yogi - Joogin Taikatalismaani II-palk. & Elisa - Maanan Kauhukakara II-palk.
13. matty - Taikakuun Ankkuri II-palk.
14. Juli - Aavan Ernesti II-palk.
15. Miia Maria - Fiktion Kippari II-palk. & Pöpi - Risteri II-palk.
17. Madelyn - Hiprakan Osmo III-palk.
18. suba - Turhan Väritön III-palk.
19. Freetu - Sennin Justus III-palk.
20. Elisa - Kirpakan Utu III-palk.
21. Yogi - Nefertarin Taika-Agressio III-palk.
22. Juli - Riiviöiden Luukas III-palk.
23. Pöpi - Jöröjukka HIP III-palk.
24. shin - Keppoinen III-palk.
25. Susiraja - Hiisirikko III-palk. & alhippa - Hämminki TK III-palk.
27. shin - Aavan Antton III-palk.
28. Meeri N. - Iki-Väinö III-palk.
29. rebely - Taavilan Tapani III-palk.
30. alhippa - Taikakuun Elastinen III-palk.
31. leah - Pimennon Vinku-Intiaani III-palk.
32. shin - Viehättävän Kuunvarjo III-palk.
33. Meeri N. - Snillin Juippi-Hippi III-palk.
34. alhippa - Lakean Simson III-palk.
35. matty - Taikakuun Taisto III-palk.
36. rebely - Kajon Tasavalta III-palk.
37. rebely - Joogin Joikaaja III-palk.
38. Freetu - PTJ Sangen-Tavallinen ei palk.
39. Riitsu - P.O. Rajaruhtinas ei palk.
40. Riitsu - Milan Turilas ei palk.
41. Jewell - Leilein Priimari ei palk.
42. Freetu - Kaksinaismoralisti ei palk.

hyl
Susiraja - Säkkijärvi - linkki vie väärän hevosen sivulle
Susiraja - Kehveli - linkki vie väärän hevosen sivulle

4. Veteraaniorit

LKV1 Milja - Fiktion Ketku II-palk.
LKV2 shin - Metsäkartanon Karolus II-palk.
LKV3 Milja - Vaapukan Pirunviulu II-palk.
4. alhippa - Kuunpimennys II-palk.
5. matty - Taikakuun Voitto II-palk.
6. alhippa - Ryhdikäs Ryökäle II-palk.
7. Milja - Suvannon Hurma III-palk.
8. Miia Maria - Huvin Jaajo III-palk.
9. alhippa - Mörkövaaran Samuel III-palk.

5. Aikuiset tammat

LKV1 Yogi - Joogin Taiga I-palk.
LKV2 Elisa - Vellamo II-palk.
LKV3 Riitsu - Usvatar HIP II & matty - Viehättävän Verihelmi II-palk.
LKV5 alhippa - Lakean Lilja II-palk.
6. shin - Arvolaakson Brianna II-palk.
7. Hanne - Villahaan Vellamo II-palk.
8. matty - Kärmeniemen Alaska II-palk.
9. Madelyn - Fiktion Pirella II-palk.
10. Jewell - Moon Hallamari II-palk.
11. Miia Maria - Sirkkeen Anessa II-palk.
12. Juli - Koistilan Iltatähti II-palk.
13. Yogi - Milkan Meridiaani II-palk. & matty - Kärmeniemen Varpunen II-palk.
15. shin - Aavan Fortuna II-palk.
16. Juli - Koston Tähtikuvio II-palk.
17. alhippa - Taikakuun Hajamieli II-palk.
18. Juli - Koistilan Kielo III-palk.
19. Yogi - Joogin Savunsini III-palk.
20. Susiraja - Mörkövaaran Lilja III-palk.
21. Pöpi - Unen Tarina III-palk.
22. alhippa - Taikakuun Rakkaus III-palk.
23. Meeri N. - Rajattoman Matami III-palk.
24. Elisa - Maanan Varpu III-palk.
25. Riitsu - Viehättävän Katrina III-palk.
26. Riitsu - Riiviöiden Solina III-palk.
27. Elisa - Valonna III-palk.
28. Pöpi - Rajattoman Lawra III-palk.
29. Pöpi - Tiuran WilhelmiinaIII-palk.

6. Veteraanitammat

LKV1 Milja - Fiktion Tuiska II-palk.
LKV2 Milja - Fiktion Tähtitomu II-palk.
LKV3 shin - Aavan Velmuliina II-palk.
4. alhippa - Loiskaus DLK II-palk.
5. alhippa - Amarin Mirha III-palk.
6. Milja - Fiktion Silke III-palk.
7. Susiraja - Harhakuvitelma ei palk.

7. Ruunat

peruttu

8. Kasvattajaluokka

"Alkupään ryhmät olivat erittäin tasaisia ja hyviä laadultaan. Loppupään ryhmät olivat keskivertoja, ryhmien sisällä oli kuitenkin selvää heittoa laadun suhteen ja ne sisälsivät sekä hyviä, että hieman huonompiakin yksilöitä."

1. Aavan Suomenhevoset KUMA
2. Fiktio KUMA
3. Kärmenniemi KUMA
4. Taikakuun Kartano KUMA
5. Riiviöt
6. Joogin Suomalaiset
7. Maanan Suomenhevoset
8. Golden League Sporthorses

Juli / Riiviöt
o. Riiviöiden Konsta
o. Riiviöiden Luukas
t. Riiviöiden Vauhtimimmi
t. Riiviöiden Siluetti

Elisa / Maanan Suomenhevoset
o. Maanan Kauhukakara
o. Maanan Ruska
t. Maanan Varpu
t. Maanan Taika

Yogi / Joogin Suomalaiset
t. Joogin Taiga
t. Joogin Kesävirna
o. Joogin Taikatalismaani
t. Joogin Savunsini

alhippa / Taikakuun Kartano
o. Taikakuun Kaukovalta
o. Taikakuun Oiva
o. Taikakuun Röyhkeä Ryöväri
t. Taikakuun Hajamieli

suba / Golden League Sporthorses
t. Kultaisen Liigan Säpinä
o. Kultaisen Liigan Hurmos
o. Kultaisen Liigan Valtteri
o. Kultaisen Liigan Väinämöinen

matty / Kärmeniemi
o. Kärmeniemen Vitjat
t. Kärmeniemen Varpunen
t. Kärmeniemen Diivailija
t. Kärmeniemen Inari

Milja / Fiktio
o. Fiktion Aslak
o. Fiktion Meriitti
o. Fiktion Samuel
o. Fiktion Sulho

Jessika / Aavan Suomenhevoset
o. Aavan Murtuma
o. Aavan Kasino
t. Aavan Senni
o. Aavan Leevi

9. 4-vuotiaiden ikäryhmä

Tutustu osallistujiin paremmin täällä.

LKV1 Jani-Petteri I-palk.
LKV2 Fiktion Rytmi I-palk.
LKV3 Fiktion Riuska I-palk.
4. Fiktion Priima II-palk.
5. Hiprakan Osmo II-palk.
6. Yötuulen Kauhukuva III-palk.

10. 5-vuotiaiden ikäryhmä

Tutustu osallistujiin paremmin täällä.

LKV1 Fiktion Tähtivälke I-palk.
LKV2 Kanootin Toivomus II-palk.
LKV3 Lieto-Vehka II-palk.
LKV4 Taikakuun Kaukovalta II-palk.
LKV5 Milkan Pulmunen II-palk.
6. Fiktion Tessa II-palk.
7. Tulikello II-palk.
8. Aavan Eemeli III-palk.
9. Kukkiksen Tsädääm III-palk.
10. Kellottaja III-palk.
11. Fiktion Serafiina III-palk.
12. Tiilikan Patajätkä III-palk.