Virtuaaliset Suomenratsut

Suomenhevosten rotunäyttely 15.08.2015

Virtuaaliset Suomenratsut järjestää tämänkertaiset rotunäyttelynsä jälleen ikäryhmäkilpailujen yhteydessä. Näyttelyt pidetään 15.08.2015 ja viimeinen osallistumispäivä on 05.08.2015. Huomioithan että hevosellasi tulee olla kuva josta pystyy rakenteen arvostelemaan.

Osallistuminen

Luokat

Tulokset

BIS1 Eskimiitti
BIS2 Moon Vesjsiipi
BIS3 Vaniman Heroiitti
BIS4 Moon Snaijaaks
BIS5 Koidutko Kohtalokseni

1. Varsat aikuiskuvilla

LKV1 Anniina N. - Vaniman Heroiitti I-palk.
LKV2 Anniina N. - Vaniman Älynväläys I-palk.
LKV3 rukkanen - Mieliteko I-palk.
LKV4 Milja - Fiktion Jaromus II-palk.
LKV5 Anniina N. - Vaniman Serpentis II-palk.
6. kuristaja - Rohkean Tuttiritari II-palk.
7. annika n - Joogin Elovilja II-palk.
8. kuristaja - Pikku Hiprakka II-palk.
9. alhippa - Pärren Vintiö II-palk.
10. annika n - Malviina II-palk.
11. kuristaja - Surmansuu III-palk.
12. annika n - Riikinnevan Villipimu III-palk.
13. Milja - Fiktion Joukki III-palk.
14. rukkanen - Kiven Valma III-palk.
15. alhippa - Taikakuun Haltiamieli III-palk.
16. Milja - Fiktion Katriikka III-palk.
17. alhippa - Myrskytuuli TK III-palk.
18. peikko - Fiktion Mekkala III-palk.

2. Varsat varsakuvilla

Peruttu, ei osallistujia

3. Aikuiset orit

LKV1 Jenny - Mörkövaaran Runopoika I-palk.
LKV2 annika n - Kuuralehdon Kasperi I-palk.
LKV3 joel - Sannin Rafael I-palk.
LKV4 Miia Maria - Pirunkorven Suhari I-palk.
LKV5 Freetu - Mörkövaaran Viittaepeli I-palk.
6. Milja - Fiktion Rymyeetu I-palk.
7. Freetu - Parodian Juniori I-palk.
8. Milja - Fiktion Vinkari I-palk.
9. alhippa - Snillin Sankari I-palk.
10. misery. - Moon Romanssi II-palk.
11. Miia Maria - Moon Kauhukuva II-palk.
12. kuristaja - Fiktion Voitonvarma II-palk.
13. Miia Maria - Takamaiden Nuutti II-palk.
14. Wilhood - Karhukainen II-palk.
15. Freetu - Takatukkajumala II-palk.
16. misery. - Moon Snaijaaks II-palk.
17. rukkanen - Kultakylän Fiilistelijä ja Anniina N. - Vaniman Sekkipeli II-palk.
19. alhippa - Fiktion Sulhaspoika II-palk.
20. kuristaja - Rokkenrolli II-palk.
21. Jenny - Huvitutin Loistava II-palk.
22. Milja - Fiktion Aikamieli II-palk.
23. kuristaja - Riiviöiden Vainoaja II-palk.
24. peikko - Hurmosveikko ja alhippa - Henrikki TK II-palk.
26. annika n - Moon Pirske III-palk.
27. Jenny - Fiktion Sampo III-palk.
28. Anniina N. - Vaniman Tuuria III-palk.
29. Anniina N. - Memorio III-palk.
30. annika n - Pirunkorven Arvo III-palk.

4. Veteraaniorit

LKV1 Anniina N. - Muiston Tuurihaukka I-palk.
LKV2 misery. - Moon Vauhkomieli I-palk.
LKV3 Milja - Fiktion Loistava I-palk.
LKV4 misery. - Moon Ääriteko I-palk.
LKV5 Anniina N. - Kuunpilke TK II-palk.
6. alhippa - Taikakuun Rujo Riidankylväjä II-palk.
7. annika n - Maljan Murtokohta II-palk.
8. Anniina N. - Vaapukan Jeeli II-palk.
9. Milja - Fiktion RytmiII-palk.
10. misery. - Moon Hurmuri II-palk.
11. Milja - Fiktion Vieteri II-palk.
12. Jenny - W.B. Wagner III-palk.
13. alhippa - Reemeli III-palk.
14. alhippa - Talventamppaaja III-palk.
15. kuristaja - Riiviöiden Kultaleijona III-palk.
16. Jenny - W.B. Villiveto III-palk.
17. annika n - Moon Kuu-Ukko III-palk.
18. kuristaja - Emännän Viljo-Veikko III-palk.
19. Jenny - Koston Riidankylväjä III-palk.

5. Aikuiset tammat

LKV1 Anniina N. - Koidutko Kohtalokseni I-palk.
LKV2 misery. - Moon Etelätuuli I-palk.
LKV3 Milja - Fiktion Vanella I-palk.
LKV4 misery. - Moon Ututyttö I-palk.
LKV5 alhippa - Viehättävän Leonidi I-palk.
6. Milja - Fiktion Kirna II-palk.
7. Anniina N. - Fiktion Heljä II-palk.
8. Jenny - Huvitutin Jemina II-palk.
9. annika n - Taikakuun Nelmi II-palk.
10. kuristaja - Viiman Ilo II-palk.
11. alhippa - Auringonpimennys TK II-palk.
12. misery. - Moon Sirliina II-palk.
13. alhippa - Hunajakukka II-palk.
14. Freetu - Riamunviäjä II-palk.
15. annika n - Heilin Senja ja kuristaja - Oravan Wilhelmiina II-palk.
17. Freetu - Jookopliiiis II-palk.
18. Anniina N. - Seljasaaren Helmetär II-palk.
19. rukkanen - Pirunkorven Lounatuuli II-palk.
20. Miia Maria - Heilin Siina II-palk.
21. kuristaja - Bilehile II-palk.
22. Milja - Fiktion Armi III-palk.
23. Jenny - Huvitutin Vimpula III-palk.
24. Wilhood - Näkymätön Eliina III-palk.
25. annika n - Rajattoman Tiinu III-palk.
Ei palk.
Jenny - Kukkiksen Kultalaulu
joel - Mörkövaaran Leimutar
Freetu - Polkakarkki

6. Veteraanitammat

LKV1 misery. - Moon Vesjsiipi I-palk.
LKV2 Milja - Fiktion Melodia I-palk.
LKV3 misery. - Moon Wilhelmiina I-palk.
LKV4 Miia Maria - Kamomilla II-palk.
LKV5 Milja - Fiktion Auni II-palk.
6. misery. - Moon Vetteinen II-palk.
7. Milja - Fiktion Selma II-palk.
8. annika n - Kärmeniemen Diivailija II-palk.
9. Anniina N. - Fiktion Aaria II-palk.
10. Jenny - Lamourin Tähtitomu III-palk.
11. alhippa - Pikku-Wenla III-palk.
12. Anniina N. - Ventoksen Ranttali III-palk.
13. alhippa - Taikakuun Aino III-palk.
14. kuristaja - Pirunkorven Kiviyrtti III-palk.
15. alhippa - Taikakuun Kuura III-palk.
16. Jenny - Huvin Rebekka III-palk.
17. kuristaja - Pirunkorven Taikatuuli III-palk.

7. Ruunat

LKV1 Milja - Sisu II-palk.

8. Kasvattajaluokka

"Todella hyviä, suht tasaisia jälkeläisryhmiä. Joka jälkeläisryhmästä löytyi hienoja hevosia, Fiktion loistava, tasaisen erinomainen pienhevosryhmä erottui kirkkaimmin edukseen."

LKV1 Milja / Fiktio
2. misery. / Moondance
3. Anniina N. / Vanima
4. alhippa / Taikakuun Kartano
5. Essi / Ikikorven Suomenhevoset
6. Jenny / Huvitutti

Jenny / Huvitutti
o. Huvitutin Risto Reipas
o. Huvitutin Ruudolf
o. Huvitutin Vilperi
o. Huvitutin Velmu

alhippa / Taikakuun Kartano
t. Auringonpimennys TK
o. Kuunloiste TK
t. Taikakuun Haltiamieli
o. Taikakuun Oiva

Essi / Ikikorven Suomenhevoset
o. Iki-Usko
o. Iki-Varma
t. Iki-Elene
t. Iki-Halla

Milja / Fiktio
o. Fiktion Rymyeetu
o. Fiktion Aikamieli
t. Fiktion Vanella
t. Fiktion Melodia

Anniina N. / Vanima
t. Vaniman Rosette
o. Vaniman Serpentis
o. Vaniman Heroiitti
o. Vaniman Pyöveli

misery. / Moondance
t. Moon Etelätuuli
o. Moon Vauhkomieli
t. Moon Arliina
t. Moon Vesjsiipi

9. 4-vuotiaiden ikäryhmä

Tutustu osallistujiin paremmin täällä.

LKV1 sph-t. Eskimiitti I-palk.
LKV2 sh-o. Fiktion Vilkku I-palk.
LKV3 sh-o. Metsälammen Runorastas II-palk.
LKV4 sh-t. Kaipaatko Kesätuulta II-palk.
LKV5 sh-t Heilin Ksenia II-palk.
6. sh-t. Aamunkajo TK II-palk.
7. sh-o. Viisikon Kroisos II-palk.
8. sh-o. Kevätrinteen Hullunkiilto II-palk.
9. sh-t. Vaapukan Vanama II-palk.
10. sh-t. Fiktion Armi II-palk.
11. sh-t. Moon Heinähattu II-palk.
12. sh-t. Ventoksen Pirunaiseksi III-palk.
13. sh-t. Vesuriina III-palk.
14. sh-o. Fiktion Veeliks III-palk.
15. sh-o. Fiktion Vinkari III-palk.
16. sh-o. Kuunloiste TK III-palk.
17. sh-t. Ventoksen Puppua III-palk.
18. sh-t. Huvitutin Aprillipila III-palk.
19. sh-o. Tuhto III-palk.
20. sh-o. Taikakuun Pikku-Rokkari III-palk.
hyl. sh-o. Ventoksen Kumelli - osoite ei toiminut

10. 5-vuotiaiden ikäryhmä

Tutustu osallistujiin paremmin täällä.

LKV1 sh-o. Moon Snaijaaks I-palk.
LKV2 sph-o. Kadotettu Vinsentti I-palk.
LKV3 sph-o. Fiktion Kalevantuli I-palk.
LKV4 sh-o. Huvitutin Voitto I-palk.
LKV5 sh-o. Taikakuun Pikku-Kulkuri II-palk.
6. sh-o. Riiviöiden Julmuri II-palk.
7. sh-t. Moon Kukkahattutäti II-palk.
8. sh-o. Fiktion Leimaus II-palk.
9. sh-t. Kuiskuri II-palk.
10. sph-t. Fiktion Minea II-palk.
11. sph-t. Viisikon Hepsankeikka II-palk.
12. sh-t. Riiviöiden Ranttalityttö II-palk.
13. sh-o. Pätkäjätkä II-palk.
14. sh-t. Moon Veenus II-palk.
15. sh-t. Mörkövaaran Leimutar II-palk.
16. sh-o. Rohkean Roihuvuori II-palk.
17. sh-t. Riihikorven Katnissa II-palk.
18. sh-t. Riamunviäjä II-palk.
19. sh-o. Rohkean Jekuttaja II-palk.
20. sh-o. Huvitutin Tohelo III-palk. (komea, mutta nuori)
21. sh-o. Söpö-Nuuti III-palk.
22. sh-t. Parodian Isinpikkutyttö III-palk.