Virtuaaliset Suomenratsut

VSR-Cup 04/2014: kenttäratsastus

Cup-sijoitukset huomioidaan VSR:n alaisessa suomenhevosten laatuarvostelussa (SLA) ja cupin sijoituksesta saa aina yhden (1) lisäpisteen per sijoitus.

Luokat

Osallistumisrajoitukset

Osallistumisohjeet

Tulokset

Luokka 1: Aloittelijaluokka - Helppo C, re: 60 cm, me: 50 cm

1. Yogi - Joogin Marsipaani
2. Yogi - Joogin Marmeladi
3. narri - Vakava Vetinen Hengenlähtö
4. Yogi - Joogin Savusydän
5. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö
6. narri - Hetken Tuonenjoki
7. narri - Kalamiehen Toveri
8. Yogi - Pohjolan Tuuli-Kuiskaus
9. Yogi - Joogin Pohjantuli

Luokka 2: Harrasteluokka - Helppo C, re: 80 cm, me: 80 cm

1. Tinúvel - Tulikello
2. Susi - Tyrskyn Ellinoora
3. Pierre - Vesiperän Joanna
4. Lamia - Ryövärin Kruunatar
5. Lamia - Takamaiden Unisurma
6. narri - Hämyhalla
7. narri - Lounatuuli
8. alhippa - Pirunkorven Virvatuli
9. alhippa - Talventamppaaja
10. Susi - Armoton Surmaaja UK

Luokka 3: Tutustumisluokka - Helppo C, re: 90 cm, me: 90 cm

1. Meeri N. - Snillin Suursyömäri
2. narri - Ruutiterrori
3. Susi - Hämypuron Veikari
4. Pierre - Pikku Myy
5. Meeri N. - M.L. Leiskaus
6. Susi - Armoton Kurvaaja UK
7. Pierre - Mehtälän Piritti
8. alhippa - Hetken Huuma
9. Lamia - Kirjana
10. alhippa - Lempivalko
11. Lamia - Pirunkorven Verenna
12. Meeri N. - Snillin Voitokas
13. Susi - Armoton Zumbaaja UK
14. narri - Talventörröttäjä
15. Lamia - Valtikkain Valssi
16. Pierre - Retku HUI
17. alhippa - Ruhtinatar KAT
18. alhippa - Milkan Pulmunen
19. Yogi - Milkan Meridiaani
20. Yogi - Taavilan Routarouva
21. alhippa - Taikakuun Raamikas Rymyäjä
22. Tinúvel - Kellottaja
23. Tinúvel - Hirttivaaran Kalliope
24. Lamia - Koston Routavaara
25. Meeri N. - Kwaherin Hassu Hunajatassu
26. narri - Viehättävän Polkkaaja
27. narri - Kummas-Tus

Luokka 4: Helppo - Helppo B, re: 95 cm, me: 90 cm

1. Pierre - Riiviöiden Auroora
2. Pierre - Kadotettu Viutiina
3. narri - Kokkorikko
4. narri - Erimieli
5. Susi - Muiston Kotkansiipi
6. Meeri N. - Turkasen Pippuri
7. narri - Taikamisteli
8. Jenny - Koston Taikalumi
9. alhippa - Taikakuun Eloisuus
10. Susi - Taavilan Tykkimies
11. alhippa - Taikakuun Elastinen
12. Meeri N. - Fiktion Voitonhuuto
13. alhippa - Taikakuun Halla
14. alhippa - Taikakuun Ansa
15. Tinúvel - Hirttivaaran Poppitähti
16. alhippa - Taikakuun Armas
17. Lamia - Mörrin Venjami
18. Tinúvel - Kukkiksen Tsädääm
19. Susi - Viuha L
20. Tinúvel - Kukkiksen Simapoika
21. Tinúvel - Kukkiksen Velmu-Tyttö
22. alhippa - Taikakuun Kekri
23. Pierre - Kadotettu Sissisotilas
24. Meeri N. - Snillin Juippi-Hippi
25. alhippa - Taikakuun Mosse
26. Susi - UK Tuhkimo
27. Meeri N. - Snillin Sulkapallokuningas
28. Yogi - Ikuisuuskehrääjä
29. Pierre - Tiilikan Torden
30. Yogi - Ainomieli
31. Susi - Wendla
32. Pierre - Maanan Manteli
33. Pierre - SH Murtima
34. alhippa - Taikakuun Silvo
35. Pierre - Lakean Jatiriti
36. Pierre - Taikakuun Helmikkä
37. Yogi - Fiktion Toivas
38. Pierre - Taavilan Rimallus
39. Meeri N. - Moon Hehkutar
40. Lamia - Verenneito
41. Susi - UK Kahlekuningas
42. Tinúvel - Kukkiksen Elovoima
43. alhippa - Taikakuun Villikko
44. Lamia - Riiviöiden Kasimiro
45. Susi - Suhinan Taivaallinen
46. Lamia - Katukulta NU
47. narri - Rikkouni
48. alhippa - Taikakuun Touko
49. Pierre - Moon Toope

Luokka 5: CIC1 - Helppo A, re: 105 cm, me: 100 cm

1. narri - Taikamanteli
2. Pierre - Potsojoo
3. Susi - UK Kauhuriina
4. Ricky - Kärmeniemen Rimakauhu
5. Lamia - Untuvikon Unohdettu
6. Yogi - Platinamuru KISS
7. Susi - Winka KAT
8. narri - Yötuulen Jellona
9. narri - Yötuulen Kauhukuva
10. Tinúvel - Hirttivaaran Ristipisto
11. alhippa - Taikakuun Osmo
12. Susi - UK Epeli
13. Yogi - Kahlitun Savumerkki
14. narri - Taikakuun Taavetti
15. Susi - Muiston Painajainen
16. alhippa - Taikakuun Lunni
17. Pierre - Kadotettu Sotalotta
18. Ricky - Riivattu Sydänyö
19. Cannabia (VRL-00033) - Pirunkorven Vinha VH13-018-1370
20. narri - Selkäsaunatonttu
21. Ricky - Roosan Tyttö
22. alhippa - Taikakuun Mamselli
23. Ricky - Rajattoman Talvikki
24. narri - Kohtalonpilkka
25. alhippa - Taikakuun Lumoava
26. narri - Taikakuun Mitra
27. Susi - Purppuran Kuuveli
28. Dora - Kärmeniemen Herttainen
29. alhippa - Taikakuun Rakkaus
30. alhippa - Taikakuun Lumous
31. Cannabia (VRL-00033) - Kärmeniemen Surusydän VH13-018-1317
32. Miivi - Jopelo
33. alhippa - Taikakuun Kaukovalta
34. Yogi - Derbyn Inke-Asteri
35. Yogi - Joogin Savunsini
36. Meeri N. - Snillin Kamomilla
37. Cannabia (VRL-00033) - Pirunkorven Tilpehööri VH14-018-0419
38. Ricky - Joogin Savusurma
39. Meeri N. - Snillin Kivimies
40. Meeri N. - Snillin Meripihka
41. Yogi - Hepulin Amalia
42. alhippa - Taikakuun Rusko
43. narri - Iankaikkinen
44. Pierre - Antoisan Jaatina
45. Jenny - Koston Surma
46. Susi - Muiston Korskea
47. Susi - Muiston Ilomieli
48. narri - Talviukkonen
49. alhippa - Taikakuun Oiva
50. Ricky - Pirunkorven Kultapiisku
51. Lamia - R.K. Rosteri
52. narri - Yön Saastainen Harakka
53. Yogi - Joogin Taikatalismaani
54. Pierre - Kadotettu Tarkka-ampuja
55. alhippa - Taikakuun Viena